Neden Evde Bebek Hemşireliği Hizmeti

Yenidoğan bir bebek güvenli ve sıcak olan anne karnından bir anda dünyamıza gözlerini açar. Bu durum minik bebeğimizin bir süre dış dünyayı yadırgamasına sebep olabilir. Ayrıca bebeklerimiz yenidoğan dönemi ve ilk 3 aylık dönemde oldukça savunmasızdır. Bebeğin bu süreçte sinyallerinin iyi takip edilmesi, ihtiyaçlarının profesyonel şekilde giderilmesi mutlu bir çocukluk geçirmesinin ilk adımı olmaktadır.

Bebek hemşiresi ihtiyaçlarınızda, diplomalı hemşirelerimizi, arayışınızın hemen akabinde aynı gün temin ederek YATILI veya GÜNDÜZLÜ olarak, TÜRKİYE ve DÜNYANIN heryerine gönderebiliyoruz.

Konusunda uzman bebek hemşirelerimiz, evde veya hastahanede, bebeğinizle en iyi şekilde ilgilenir. İhtiyaç duyacağı tüm sağlık uygulamalarını eksiksiz yerine getirir.

Minik mucizeyi kucağınıza almadan önce anne adayı ve aile bireyleri birçok hazırlık yapar. Tüm bu hazırlıklara rağmen anneyi yeni bir düzen ve zorlu bir süreç beklemektedir. Bu süreçte ebeveynlere özellikle anneye destek çok önemlidir. Anneye emzirme desteği, bebeğin tüm bakımları, bebeğin gelişiminin sıkı takibi ve hastalıklardan korunması konusunda işin uzmanı ile çalışmak hayat kalitenizi doğrudan etkileyecektir. En değerli varlığınızı uzman desteğiyle büyütmek, ihtiyaç duyduğunuz her an evinizin konforunda bebek hemşiresinden yardım almak size güvende hissettirecektir.

Bebek Hemşiresi Kimdir?

Bebek hemşiresi üniversitelerin ebelik veya hemşirelik bölümünden mezun olmuş, hastanelerde yenidoğan bebek bakımı konusunda staj görmüş, bebek ile ilgili en güncel bilgiye ve tecrübeye sahip bebek uzmanı olan kişidir. Bebek hemşiresi yenidoğan konusunda pratik bilgi ve deneyime sahiptir. Bu özelliği ile emzirme desteğinden uyku düzeninin oluşturulmasına kadar bebek ile ilgili tıp alanında kabul görmüş yöntemleri uygular. Anneyi ve aile bireylerini bu uygulamara dâhil ederek aileye büyük destek sağlar. Ailenin yenidoğan sürecini rahat geçirmesine yardımcı olur.

Bebeğinizin Ne Kadar Süre Bir Hemşireye İhtiyacı Vardır?

Bebek doğmadan 10 gün önce bebek hemşiresi işe başlar. Bebek 3 aylık olduğunda bebek hemşiresinin görevi sona erer.

Evde bebek hemşireliği hizmeti aldığınız sürece içerisinde size katkısı olacak şeyler;

 • Annenin doğum sürecinde yaşadığı bedensel yorgunluğun dinlendirilerek giderilmesi psikolojik olarak rahatlaması sağlanmasına yardım edilir.
 • Annenin iyi beslenerek toparlanması sağlanır.
 • Loğusalık dönemindeki tüm durumlar aile bireyleri ve yakınlarıyla paylaşılarak anneye yaklaşımın önemine değinilir.
 • Annenin mastit takibi yapılır ve süt arttırmaya yönelik içerikler uygulanır.
 • Anne ve bebek için en doğru ve rahat ev ortamı oluşturulur.
 • Aile bebek etkileşiminin en erken dönemde başlamasına yardımcı olur.
 • Yenidoğan enfeksiyonlarının önlenmesi için gereken önlemleri alır. Bebeğin olası sorunlarının belirlenmesine yardım edilir ve çözüm için seçenekler sunulur. İlaç uygulamalarını yapar, ilaçların etkisi ve yan etkisi yönünden gözler, istenmeyen bir etki görüldüğünde uygun girişimlerde bulunur.
 • Bebeğin tüm bakımları, beslenmesi, banyosu ve masajları bebek hemşiresi tarafından yapılır. Anne ve baba sürece dâhil edilir.
 • Bebeğin uyku düzeni oluşturulur ve uyutma yöntemleri anlatılarak uygulamalı gerçekleştirilir.
 • Annenin, bebeğin beslenme, bakım ve gelişim süreçlerine hâkim hale getirilmesi sağlanır.
Evde Bebek Hemşiresine Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?
 • İlk bebeğiniz ise; bebeğinizin bakımı ve tüm ihtiyaçlarının karşılanması konusunda profesyonel destek istiyorsanız,
 • Bebeğiniz prematüre ve prematüre bebek bakımı konusunda profesyonel bir desteğe ihtiyacınız varsa,
 • Bebeğinizin emzirme, uyku gibi süreçlerinde zorlanıyor ve düzene girmesini istiyorsanız, hemen bizi arayın.


BEBEK HEMŞİRESİ İÇİN HEMEN BİZİ ARAYIN

İrtibat Telefonumuz:
+90 532 410 27 64